يکشنبه, 31 تير 1403
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 65
در موسسه تحقیقات خاک و آب کشور برگزار شد؛
نشست تخصصی اجرای طرح "پایلوت تحقیقی-توسعه ای تغذیه بهینه گندم آبی و دیم"
نشست تخصصی اجرای طرح "پایلوت تحقیقی-توسعه‌ای تغذیه بهینه گندم آبی و دیم با رهیافت مشارکتی (PNT)" در موسسه تحقیقات خاک و آب کشور برگزار شد.

 

نشست تخصصی طرح "پایلوت تحقیقی-توسعه‌ای تغذیه بهینه گندم آبی و دیم"

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، نشست تخصصی هماهنگی طرح "پایلوت تحقیقی-توسعه‌ای تغذیه بهینه گندم آبی و دیم با رهیافت مشارکتی (PNT)" برگزار شد.
در ابتدای این نشست فرهاد مشیری رئیس بخش تحقیقات حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه ضمن بیان مقدمه¬ای از اهمیت تغذیه در تولید گندم، نتایج حاصل از اجرای پایلوت¬های تغذیه گندم در سال زراعی اخیر و یافته¬های مهم از این فعالیت‌ها را ارائه کرد.
سهراب سهرابی مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اطلاعات جدید از میزان تولید گندم بیان داشت که موفقیت‌های اخیر در دست دستیابی به خودکفایی و پایداری تولید تا حد زیادی متکی به مدیریت و مصرف بهینه کود می‌باشد.
سهرابی گفت: در طرح پایداری تولید گندم توسعه اجرای پایلوت‌های تغذیه گندم و آموزش و ترویج این یافته‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. 
وی افزود در سال زراعی آینده (1404-1403) مقرر است تعداد پایلوت‌ها در قدم اول  تا 200 مزرعه افزایش یابد تا روند رو به رشد سه سال آینده به تمام شهرستان های گندم کاری کشور شامل 441 شهرستان برسد.
در پایان این نشست نظرات اعضای جلسه مطرح و تصمیمات لازم در خصوص بازنگری عناوین پروژه‌ها و اضافه نمودن عناوین جدید، توسعه فعالیت در اراضی دیم و افزودن یک پیوست آموزشی و ترویجی با همکاری موسه آموزش درج کشاورزی اتخاذ شد. 
گفتنی است این نشست روز چهارشنبه 13 تیر 1402 با حضور مجری و کارشناسان طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، متخصصین، اعضای هیات علمی و روسای بخش های خاک و آب استانی به صورت حضوری و مجازی در موسسه تحقیقات خاک و آب کشور برگزار گردید.

 

01.jpg

002.jpg
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه تحقیقات خاک و آب می‌باشد.
6.1.7.0
V6.1.7.0