پنج‌شنبه, 16 آذر 1402
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ 
  • تعداد بازدید : 140
بازدید رئیس موسسه تحقیقات خاك و آب كشور از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان قم
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، روز یکشنبه 14 آبان ماه 1402 جلسه ای با حضور هادی اسدی رحمانی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور به همراه حامد رضایی قائم مقام موسسه و به منظور بررسی چالش های مرتبط با تحقیقات خاک و آب در استان قم، در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم برگزار شد.

 

 

 

بازدید رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم


   به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، روز یکشنبه 14 آبان ماه 1402 جلسه ای با حضور هادی اسدی رحمانی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور به همراه حامد رضایی قائم مقام موسسه و به منظور بررسی چالش های مرتبط با تحقیقات خاک و آب در استان قم، در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم برگزار شد.
   در ابتدای نشست مسعود ترابی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش ضمن معرفی ظرفیت ها و مختصات کشاورزی استان قم گزارشی از اهم اقدامات مرکز در ارائه خدمات علمی پژوهشی و ترویجی به بهره برداران کارشناسان بخش اجرا را ارائه نمودند. در ادامه محمدهادی میرزاپور رئیس بخش تحقیقات خاک و آب گزارش عملکرد بخش آب و و خاک در اجرای طرح های تحقیقاتی، تهیه بروندادهای پژوهشی و ارائه خدمات علمی اجرایی را خطاب به حاضران ارائه نمود و برخی مسائل و چالش های پیش روی بخش را مطرح نمود. پس از بحث وتبادل نظر موارد ذیل در ادامه فعالیت های بخش تحقیقات خاک و آب از سوی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب و رئیس مرکز تحقیقات مورد توافق و تأکید قرار گرفت.
1- تقویت فعالیت های آزمایشگاه آب و خاک و برنامه ریزی مدون با دعوت از آقای دکتر شهبازی از موسسه تحقیقات خاک و آب
2- اجرای فاز دوم طرح تهیه نقشه حاصلخیزی خاک استان با ارائه پروپزال طرح مستقل از سوی مرکز و حمایت مالی موسسه خاک و آب
3- استفاده از ظرفیت های علمی خاک و آب بویژه بخش تغذیه جهت تدوین برنامه جامع استانی و اجرای طرح های پایلوت در بخش زراعت باغبانی استان قم

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه تحقیقات خاک و آب می‌باشد.
6.1.7.0
V6.1.7.0