شنبه, 10 اسفند 1398
بازدید رییس مركز ملی تایید صلاحیت ایران و هیئت همراه از مؤسسه تحقیقات خاك و آب

به گزارش روابط عمومی موسسه، آقای دکتر خاکی فیروز رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران وابسته به سازمان ملی استاندارد به همراه آقای مهندس امینی مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و حلال و معاون ایشان سرکار خانم مهندس یوسف زاده و دکتر سعید سعادت مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا با هدف آشنایی با قابلیت های آزمایشگاه های موسسه تحقیقات خاک و آب، ضمن نشستی با دکتر هادی اسدی رحمانی رییس موسسه تحقیقات خاک و آب از بخش های مختلف آزمایشگاه های موسسه بازدید نمودند.

آقای دکتر اسدی رحمانی در این نشست ضمن معرفی موسسه تحقیقات خاک و آب به اهمیت و جایگاه بخش آزمایشگاه ها پرداخت. در ادامه نشست ضمن بازدید از بخش های مختلف آزمایشگاه های این موسسه با فعالیت های این بخش آشنا شدند. در این بازدید آقای دکتر شهبازی رییس بخش آزمایشگاه های موسسه، ضمن خوش آمدگویی به بازدید کنندگان به تشریح تاریخچه، فعالیت ها و امکانات آزمایشگاهی موسسه پرداخت.
دکتر شهبازی گفت: بخش آزمایشگاه های موسسه تحقیقات خاک و آب از سال 1335 همزمان با آغاز به کار موسسه تحقیقات خاک و آب تأسیس گردید. این بخش در طی زمان طولانی بالغ بر 6 دهه در راستای اهداف در شناسایی و ارتقاء منابع پایه (خاک و آب) و تولید محصول کافی و سالم اقدام به توسعه ظرفیت و توانمندی های خود در زمینه آنالیز نمونه های خاک، آب،کود و گیاه نموده است. چندان که در حال حاضر با برخورداری از اعضای هیأت علمی و کارشناسان مجرب، و در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات با تکنولوژی بالا قابلیت تولید داده های صحیح و دقیق و پاسخگویی به چالش های آنالیز نمونه های مربوط در بخش کشاورزی و محیط زیست را دارا می باشد. از جمله اقدامات این آزمایشگاه در سال های اخیر توسعه روش های آنالیز خاک، آب، گیاه و کود، تدوین و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی و ملی نظارت بر آزمایشگاه های خاک و آب دولتی و خصوصی در سراسر کشور، اجرای پروژه های متعدد در زمینه پایش فلزات سنگین و نیترات در خاک و محصولات کشاورزی، حضور در تست های مهارت بین المللی و ... می باشد.نمایش تعداد بازدیدها : 246

بازگشت                   
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8