دوشنبه, 22 مهر 1398
دومین دوره آموزشی مشترك مؤسسه تحقیقات خاك و آب و پارك علم و فناوری استان البرز برگزار شد
دومین دوره آموزشی مشترک فی ما بین مؤسسه تحقیقات خاک و آب و پارک علم و فناوری استان البرز با عنوان "اصول و مبانی پدافند غیرعامل" به همت مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب و با حضور اعضای هیئت علمی، محققان و کارکنان مؤسسه و دانشجویان روز دوشنبه 1398/7/8 در سالن اجتماعات مؤسسه تحقیقات خاک و آب برگزار شد.
بیان مفاهیم، اهمیت، اهداف، اصول و مبانی پدافند غیرعامل و همچنین الزامات پدافند غیرعامل از جمله رئوس مطالب مطروحه در این کارگاه آموزشی یک روزه بود که توسط آقای دکتر قدرت الله طاهری مدرس دانشگاه امام حسین (ع) به صورت عمومی پرداخته شد.
ایشان با بیان اینکه مدیریت بحران یک علم است افزود: پدافند عامل، رویارویی مستقیم با دشمن به منظور دفع حمله و مخصوص نظامیان است اما پدافند غیرعامل، اقدامات غیرمسلحانه‌ای است که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل اقدامات نظامی دشمن می‌شود. مهم ترین محور پدافند غیرعامل، آموزش و اطلاع‌رسانی و توجه جدی به مقوله آمادگی و پیشگیری و کاهش آسیب است. پدافند غیرعامل در صورت اجرا در یک سازمان، باعث ایمنی سازمان از هرگونه حادثه و بحران خواهد شد.نمایش تعداد بازدیدها : 139

بازگشت                   
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8