جمعه, 3 خرداد 1398
كارگاه آموزشی كشاورزی دقیق در مؤسسه تحقیقات خاك و آب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقات خاک و آب و با مشارکت دانشگاه ییدا اسپانیا کارگاه آموزشی تحت عنوان «کشاورزی دقیق» روز دوشنبه 1398/1/26 با شرکت اعضای هیأت علمی و محققان و کارشناسان مؤسسه و نمایندگانی از مؤسسات تحقیقاتی و دانشجویان مقطع دکتری دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران و همزمان با مشارکت همکاران بخش خاک و آب سراسر کشور به صورت وب کنفرانس برگزار گردید. در این کارگاه مباحث مربوط به کشاورزی دقیق از سوی مدرس دوره پروفسور خوزه آنتونیو مارتینز مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

کشاورزی دقیق یکی از روش های مدیریت سیستم های زراعی است که در آن با برقراری ارتباط بین محصول و وضعیت بستر کشت، محدودیت های وضعیت بستر کشت را از منظر حاصلخیزی خاک شناسایی نموده و با اعمال مدیریت های مناسب متناسب با محدودیت های خاک سعی بر افزایش عملکرد در واحد زراعی می نماید و از این طریق با مصرف بهینه نهاده های کشاورزی ضمن کمک به بهبود مسائل محیط زیستی موجبات پایداری عملکرد و کاهش هزینه های تولید می شود.

همچنین در ادامه استاد دانشگاه ییدا ضمن برگزاری نشست مشترک با دکتر اسدی رحمانی رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه تبادل مسائل علمی، دانشجو، انجام پروژه های مشترک و برگزاری دوره های آموزشی مشترک را نهایی کردند. در پایان استاد دانشگاه ییدا از بخش های مختلف بازدید و با فعالیت مؤسسه از نزدیک آشنا شدند.


         

نمایش تعداد بازدیدها : 252

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8