دوشنبه, 5 فروردين 1398
برگزاری گردهمایی مجریان طرح ها و پروژه ها در موسسه تحقیقات خاك و آب

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب به همت بخش تحقیقات شیمی، حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه به منظور بررسی و روند پیشرفت کار طرح ها و پروژه های تحقیقاتی کشاورزی حفاظتی و محرک های رشد گیاهی "گردهمایی مجریان طرح ها و پروژه ها" روز دوشنبه 1397/7/30 با حضور دکتر ناصر دواتگر معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، دکتر محمدرضا بلالی رییس بخش تحقیقات شیمی، حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه، دکتر فرهاد مشیری معاون بخش و مجریان طرح ها و پروژ های "برنامه شناخت و مدیریت حاصلخیزی" و "برنامه شناخت و مدیریت کربن آلی خاک" در سالن مدیریت موسسه تحقیقات خاک و آب برگزار گردید.

در ابتدای این نشست پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از همکاران ابتدا آقای دکتر ناصر دواتگر پس از خوش آمدگویی و خیرمقدم به حاضرین برنامه تحقیقات مدیریت پایدار خاک و آب را یکی از مهترین برنامه های تحقیقاتی موسسه و حتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد و افزود: این موسسه شاید تنها موسسه ای باشد که هزینه ها و اعتبارات لازم برای انجام طرح ها و پروژه های لازم را برای استان ها قبل از نهایی شدن پروپوزال ها برای هر استان به تفکیک تخصیص داده و آماده پرداخت نمود. دکتر دواتگر همچنین افزود: اگر موفقیتی در این برنامه حاصل شد حاصل تلاش و پشتکار شما مجریان می باشد.

 در ادامه آقای دکتر محمدرضا بلالی رئیس بخش تحقیقات شیمی، حاصلخیزی و تغذیه گیاه نیز ضمن عرض خیرمقدم با تشبیه مراحل تهیه و تدوین پروژه به مراحل کاشت، مراحل اجرای پروژه را مرحله داشت و ارائه گزارش ها تا مرحله عمومی شدن یافته به عنوان مرحله برداشت، اهمیت کار یک کار تحقیقاتی را عنوان کرد. دکتر بلالی با ارائه گزارش از مرحله کاشت پروژه، انتظارات بخش از فرایند داشت را بیان داشت و با اشاره وظائف هر محقق در ارائه گزارش به موقع از این مرحله خواستار داشت مناسب گردید تا بتوان برداشت ایده آل را از طرح ها و پروژه های برنامه تحقیقات مدیریت پایدار خاک و آب تجربه کرد.

گذشته و چالش های پیشرو جهت ادامه اجرای پروژه ها و اعتبارات ارسالی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند. همچنین مقرر گردید گزارش سالیانه پروژه های اجرا شده تهیه و ارسال گردد.


       


نمایش تعداد بازدیدها : 310

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8