پنج‌شنبه, 24 آبان 1397
سفر رییس موسسه تحقیقات خاك و آب كشور به استان كرمانشاه
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ 

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب آقای دکتر کامبیز بازرگان رییس موسسه تحقیقات خاک و آب به همراه دکتر ناصر دواتگر معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها و دکتر کریم شهبازی رییس بخش آزمایشگاه ها روز چهارشنبه 10 مرداد 1397 به استان کرمانشاه سفر داشتند.

در این سفر ابتدا آقای دکتر بازرگان با آقای دکتر شهبازی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با محوریت کنترل کیفیت کود استان و همچنین راه کارهای تبدیل آزمایشگاه مرکز به عنوان آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی کود برای استان های همجوار شامل استان ایلام، کرمانشاه، کردستان و همدان دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه ابتدا دکتر شهبازی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن خیرمقدم به تشریح عملکرد استان در خصوص برنامه های کنترل کیفیت کود استان پرداخت و در ادامه آقای دکتر بازرگان راهکارهایی را در خصوص نظارت هرچه بهتر این نهاده ارزشمند در حوزه کشاورزی ارائه نمودند. تجهیز آزمایشگاه بخش تحقیقات خاک و آب استان به کمک سازمان و موسسه و تبدیل این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه مرجع در غرب کشور از جمله موضوعات مورد توافق طرفین بود. بر این اساس آزمایشگاه کرمانشاه ضمن تجهیز و تکمیل بتواند آنالیز کودهای شیمیایی را بر عهده گیرد تا روند پاسخگویی به آنالیزها به حداقل زمان ممکن برسد.

در ادامه سفر رییس موسسه تحقیقات خاک و آب به استان کرمانشاه آقای دکتر بازرگان و هیئت همراه با آقای دکتر خمیس آبادی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هم دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه در خصوص روند اجرای پروژهای تحقیقاتی بحث و تبادل نظر شد. سپس در ارتباط با کمبود نیروی انسانی و مشکلات ناشی از بازنشسته شدن پرسنل با تجربه آزمایشگاه مذاکرات لازم به عمل آمد.

بازدید از بخش، آزمایشگاه و برگزاری جلسه با پرسنل بخش تحقیقات خاک و آب استان از دیگر برنامه های سفر استانی یک روزه رییس موسسه تحقیقات خاک و آب و هیئت همراه به استان کرمانشاه بود. در این جلسه آقای دکتر فردین حامدی رییس بخش خاک و آب استان در خصوص عملکرد یک ساله بخش گزارشی را ارائه نمودند و در ادامه دکتر بازرگان و هیئت همراه در خصوص پروژه های تحقیقاتی در دست اجرا ضمن سؤال از مجریان مربوطه به بررسی مسائل و مشکلات موجود در استان پرداختند.

در پایان سفر رییس موسسه تحقیقات خاک و آب از شرکت بازیافت زباله شهری کرمانشاه بازدید به عمل آوردند. درابتدای این بازدید خانم دکتر شیرزادی مدیرعامل شرکت توضیحاتی را در خصوص روند جمع آوری و در نهایت تولید کمپوست ارائه نمودند و در ادامه بازدید از خط تولید نیز انجام گرفت. همچنین آقای دکتر بازرگان ضمن بازدید از خط تولید خواستار بهبود کیفیت کمپوست تولیدی به ویژه افزایش میزان کربن آلی در محصول نهایی شدند.

       

نمایش تعداد بازدیدها : 223

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8