چهارشنبه, 25 مهر 1397
تقدیر معاون وزیر جهاد كشاورزی از محققین معین در اولین همایش محققان معین منطقه 4
 ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ 

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب به نقل از روابط عمومی معاونت ترویج نخستین گردهمایی محققان معین منطقه چهار کشور و سومین جلسه محققان معین با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، دکتر خاوازی معاون ترویج و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی، مشاوران و مدیران معاونت ترویج، دوشنبه 4 تیر سال جاری در استان کرمانشاه برگزار شد.

در این گردهمایی رؤسای مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، مرکزی و پژوهشکده‌های گل و گیاهان زینتی و خرما و میوه‌های گرمسیری حضور داشتند.

در افتتاحیه این مراسم دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان با تأکید بر این که انتقال یافته‌های تحققیاتی در اولویت سیاست های سازمان است، رویکردهای مهم سازمان در دوره پیش رو را تشریح نمود. وی نقش تحقیقات کشاورزی را در افزایش تولید گندم و پایداری خودکفایی این محصول استراتژیک، مهم دانست و بیان داشت محققان ما ضمن مطالعه برنامه امنیت غذایی ایران با  هدف تأمین غذای جمعیت چند میلیون نفر ، راهکارهای لازم را برای به کارگیری شیوه های نوین علم و فناوری در افزایش تولیدات کشاورزی مورد بررسی قرار داده اند.

رئیس سازمان هم چنین با اشاره به نقش سایر عوامل مؤثر در تولیدات کشاورزی از جمله بازار، نیروی ماهر، تکنولوژی، نظام دانش و اطلاعات را در صورتی برای رونق کشاورزی کشور مؤثر دانست که سهم نوآوری در آن بیشتر شود. وی با ارائه آماری از جایگاه ایران از نظر رشد نوآوری در مقایسه با کشورهای دیگر ، توجه به نوآوری را در تبدیل ثروت حداقلی به حداکثری و ایجاد ارزش افزوده حاصل از دانش و پژوهش، حائز اهمیت دانست.

همچنین در حاشیه این مراسم آقای دکتر زند، رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از محققین منطقه 4 از جمله آقای دکتر علیرضا جعفرنژادی محقق معین رئیس بخش خاک و آب و محقق معین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

  

نمایش تعداد بازدیدها : 177

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8