سه‌شنبه, 3 مهر 1397
گسترش همكاری ایران و هلند در حوزه های كشاورزی، دامداری، شیلات و مدیریت آب
 ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ 

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی که به لاهه سفر کرده با همتای خود تفاهم نامه گسترش همکاری های علمی و آموزشی در حوزه های کشاورزی، دامداری، شیلات و مدیریت آب امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب دکتر اسکندر زند در حاشیه مراسم امضای این یادداشت تفاهم همکاری گفت: خوشبختانه در زمینه های آب و خاک و افزایش کارایی مصرف آب توافقات خوبی صورت گرفت تا بتوانیم از تجربیات هلند در این زمینه ها استفاده کنیم.

وی با بیان این که هلندی ها در زمینه های گلخانه ها، اصلاح نژادهای دامی و اصلاح نژاد آبزیان تجربیات خوبی دارند، اظهار داشت: موافقت کردیم که کشور هلند در زمینه راه اندازی مرکز توسعه باغبانی در ایران برای خدمات دهی به کشور و همچنین کشورهای منطقه همکاری کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: همچنین موافقت کردیم تا برخی بذوری که در ایران ظرفیت تولیدشان وجود دارد، با کمک مشترک بخش خصوصی دو کشور در ایران تولید و به بازارهای جهانی عرضه شود.

در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری، معاون وزیر کشاورزی هلند نیز گفت: در دو سال گدشته اتفاقات خوبی رخ داده و ما در زمینه سازندگی تا به امروز همکاری های زیادی با ایران داشته ایم.

خانم سونیما افرود: امروز تفاهم نامه خوبی در زمینه های مختلف کشاورزی و دام با ایران امضا کردیم و برای اجرا بزودی برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی یادآور شد: من برای توسعه همکاری ها بسیار خوشبین هستم.
منبع سایت اطلاع رسانی دولت

  

نمایش تعداد بازدیدها : 206

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8