شنبه, 29 مهر 1396
موسسه تحقیقات خاك و آب بعنوان اولین موسسه تابعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، موفق به انعقاد تفاهم نامه ایجاد مركز رشد تخصصی واحدهای فناور خاك و آب با پارك علم و فناوری البرز گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات خاک و آب، مراسم انعقاد تفاهم نامه بین موسسه تحقیقات خاک و آب و پارک علم و فناوری البرز جهت ایجاد مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب در موسسه، 18 بهمن ماه 95 با حضور مهندس ربانی سرپرست پارک و علم و فناوری استان البرز و هیأت همراه، دکتر نوری رئیس گروه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دکتر بازرگان رییس موسسه تحقیقات خاک و آب، دکتر سعادت قائم مقام موسسه، دکتر رضائی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، دکتر دواتگر معاون پژوهشی، دکتر فلاح مسئول تجاري سازي تحقيقات و ايجاد واحدهاي فناوري موسسه و همچنین تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارشناس تجاری سازی موسسه برگزار شد.

این جلسه با خوش آمدگویی دکتر بازرگان و توضیحات وی در خصوص اهمیت تجاری سازی، تأسیس شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های اعضای هیأت علمی و فعالیت های موسسه در این خصوص تاکنون، آغاز شد.

دکتر بازرگان با اشاره به 14 دانش فنی ثبت شده در سال 94 اظهار داشت: این موسسه 28 شعبه استانی فعال دارد که از میان آنها 10 شرکت فناور و دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی تأسیس شده است که 2 شرکت آن در ستاد موسسه ایجاد شده است.

در ادامه مهندس ربانی، رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 مرکز تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی مستقر در استان البرز جهت راه اندازی مرکز رشد درخواست خود را ارائه داده اند، افزود: موسسه تحقیقات خاک و آب اولین موسسه تابعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است که با بررسی شرایط، موفق به اخذ موافقت های لازم در خصوص ایجاد مرکز رشد تخصصی شده است و 3 درخواست دیگر در حال مذاکره و بررسی اولیه شرایط می باشند. 

وی با تأکید بر گسترش هم افزایی و همکاری سازمان ها با یکدیگر افزود: پارک علم و فناوری البرز پس از بررسی، از راه اندازی سامانه های فناوری مانند مرکز رشد، کانون شکوفایی خلاقیت، مرکز نوآوری و ... حمایت می کند چرا که سازمان ها با همپوشانی و بهره مندی از امکانات زیرساختی یکدیگر می توانند فرآیند تأسیس و بهره برداری از چنین مراکزی را تسریع نمایند.

رئیس پارک علم و فناوری با تأکید بر نقش اقتصاد دانش بنیان به عنوان اقتصادی پویا در کشور ادامه داد: مسلماً عقد چنین تفاهم نامه هایی در راستای اقتصاد دانش بنیان و برای حمایت از بخش خصوصی صورت می پذیرد.

گفتنی است مركز رشد محلي براي استقرار هسته‌هاي فناور و شركت هاي دانش بنيان نوپا و تازه تأسيس مي‌باشد كه مراحل پيش‌رشد و دوره رشد را پشت سر مي‌گذارند این مرکز تحت مدیریت متخصصین حرفه ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فناوری متشکل شده اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می کند و برای مدت چند سال اطلاعات و مشاوره های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای آنها ارائه داده و آنها را برای حضور مستقل و مؤثر در صحنه فناوری کشور آماده می کند. مخاطبين مرکز رشد غالباً افراد حقيقي و حقوقي صاحب ايده يا كسب و كارهاي دانش‌بنيان مي باشند و داراي وضعيت و شرايط عمومي (نيازمند فضاي اداري استقرار، خدمات و مشاوره هاي عمومي كسب و كار و...) نسبتاً مشابهي هستند.

       ایجاد شده توسط بخش خدمات فنی و تحقیقاتی- واحد IT

نمایش تعداد بازدیدها : 340

بازگشت                   
 
موسسه تحقیقات خاک و آب

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8